ПРОЄКТ "БУККРОСИНГ- ЗАХОПЛЕННЯ СУЧАСНИХ ДІТЕЙ: ДАВАЙТЕ ОБМІНЮВАТИСЯ КНИГАМИ " В ДІЇ
" Люди перестають мислити, коли перестають читати"
Д.Дідро
За сприянням ініціативної групи шкільного громадського об'єднання "Батьківська ініціатива та турбота" нашому освітньому закладу вдалося втілити в практичну діяльність проєкт " Буккросинг- захоплення сучасних дітей: давайте обмінюватися книгами".
Метою даного проєкту є підвищення читацької активності здобувачів освіти, розвиток культурної та читацької компетентностей,формування в молодого покоління громадянських і духовно- моральних орієнтирів, привернення уваги сучасного учня до книги за допомогою інтерактивних підходів.
Така форма роботи, як "Буккросинг" дійсно стала круговоротом книг у школі. Здобувачі освіти чітко дотримуються основного правила " Прочитав- передай іншому".
Першими активними учасниками захоплюючої ідеї стали семикласники разом з класним керівником Капустинською І.В.
БІБЛІОТЕЧНІ УРОКИ" ЧИТАЙ І ШКІЛЬНЕ ЖИТТЯ СТАНЕ ЛЕГШИМ"
В рамках Декади школи та з метою ознайомлення здобувачів освіти з правилами користування бібліотечними книгами,виховання інформаційної культури, почуття поваги та шанобливого ставлення до книги в бібліотечно- інформаційному центрі освітнього закладу для здобувачів освіти 3,7 класів бібліотекарем, класними керівниками, вчителями української мови та літератури були проведені бібліотечні уроки на тему" Читай і шкільне життя стане легшим".
Учні 3А класу( Бабій О.Г.)презентували твори- есе "За що я люблю школу". Читали і обговорювали твір з хрестоматії сучасної української дитячої літератури В. Вздульської "Потяги". Говорили про важливість сім'ї, стосунки в родині, підтримку у складних життєвих обставинах.
Учні 3Б( Бойко Л.О., Кізім І.Б.) мали можливість переглянути відео " Історія створення книги" з подальшим обговоренням та висловити власні судження щодо значимості читання книг.
Семикласники( Капустинська І.В.) провели бібліотечний урок з елементами тренінгу" Ефективні техніки читання: як запам'ятати прочитане".
Засідання читацького клубу "Сторінка за сторінкою"
?✨ Цього тижня в затишній атмосфері нашого читацького клубу "Сторінка за сторінкою" відбулося засідання, присвячене темі: "Різдвяні та новорічні традиції у книжках".
? Учасники мали можливість поділитися улюбленими літературними творами, що переносять нас у магічну атмосферу зимових свят. Ми обговорювали, як у книжках передаються дух Різдва, сімейні традиції, теплі вечори біля каміна та святкові дива.
? Найбільше вражень викликали такі твори:
- "Різдвяна пісня" Чарльза Дікенса – безсмертна класика, яка нагадує про важливість доброти й милосердя.

ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНА АКЦІЯ"ПОДАРУЙ КНИГУ В БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР"
Книга,як почуття- даруєш комусь,а тепло на душі тобі!
Продовжується проведення загальношкільної акції" Подаруй книгу в бібліотечно- інформаційний центр".Це добровільна ініціатива, направлена на підвищення інтересу доступу до книг. Мета акції- надихнути учасників освітнього процесу подарувати книгу в бібліотечно- інформаційний центр і дати змогу іншим читачам познайомитися з вашими вподобаннями.
Найактивнішими учасниками є учнівські колективи 10Б класу(класний керівник Зінчук Г.Й,), учениця 10Б класу Мазурок Юлія, яка подарувала 6 книг, 1А класу( класний керівник Дорощук М.М.),3Б класу( класний керівник Кізім І.Б,).
Про організацію роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру у 2024 – 2025 навчальному році
Про участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек
СВЯТО КНИГИ В 3- ІХ КЛАСАХ" КНИГА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ".
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек" Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки" в нашому ліцеї відбулося свято книги для здобувачів освіти 3- іх класів" Книга вчить, як на світі жить", підготовлене та проведене класними керівниками Бабій О.Г., Кізім І.Б., помічниками вчителів Позняковською О.С.,Магурчак О.А., разом з бібліотекарем Булавчук Л.М.
В ході свята діти декламували вірші, співали пісні про книгу.
Цікавим та пізнавальним було відео" З історії розвитку книги". Після перегляду відбулося жваве його обговорення.
Захоплюючими,інтелектуальними й яскраво оформленими були вікторини" Перший мільйон"," З якої казки ілюстрація?"
Третьокласники мали можливість попрацювати в групах і виконати завдання" Віднови вірш".
З вітальним словом до всіх присутніх на святі звернулася заступник директора з навчально- виховної роботи Бойко Л.О.
Урок- екскурсія" Книгу відкривати- світ пізнавати"
Цікаво й насичено різними формами продовжує роботу місячник шкільного бібліотечно- інформаційного центру в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек" Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання шкільної бібліотеки".
З цією метою в 2А класі( Кухарук О.В.) відбувся урок- екскурсія" Книгу відкривати- світ пізнавати".Школярі працювали над створенням аплікації"Мої улюблені казки".
Цікаво, захоплююче, неординарно пройшли "Бібліотечні мандри" в 4Б класі(Стависька Н.І.). Здобувачі освіти долучилися до створення асоціацій, акровірша" Бібліотека". Працювали над "Щоденними 5" Читання з другом", відгадували вікторину" Потяг казкарів".
Учасниками гуртка образотворчого мистецтва" Барвисті арабески"( Бояркевич А.В.) оновлено змінну виставку роботами гуртківців" Навіщо читати книги?"
Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки
В рамках місячника шкільного- бібліотечно- інформаційного центру" Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання бібліотеки", здобувачі освіти 2В класу разом з класним керівником Антонюк Л.В. здійснили цікаву й захоплюючу Подорож у країну казок Всеволода Нестайка. Школярі мали можливість переглянути відео біографії автора, познайомитися з книгами. Активно долучилися до читання уривків про пригоди у лісоій школі, розгадували кросворди, складали пазли. Заслуговує уваги організована виставка малюнків до казок.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ МІСЯЧНИКУ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК" ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА- СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ"
11 жовтня відбулося засідання читацького клубу «Сторінка за сторінкою» учасники ділилися враженнями про книги прочитані влітку. Це стало можливістю не тільки порекомендувати свої улюблені книги, але й дізнатися про цікаві новинки від інших членів клубу.
Засідання складалося з кількох активностей, кожна з яких дозволила учасникам краще зануритися в літературний світ:
Обговорення книг
Кожен учасник по черзі розповідав про свою улюблену книгу, прочитану за літо. В обговорення включалися головні теми, персонажі, сюжетні повороти та особливі моменти, які справили враження. Це дало змогу учасникам обмінятися рекомендаціями та відкрити нові літературні імена.
Творче завдання: «Малюнок»
Учасники навмання витягували назву книги і мали намалювати асоціацію з нею. Це могло бути зображення персонажа, сцени або символу, що уособлює книгу.
Гра «Персонажний мікс»
Учасники отримували аркуші з іменами літературних персонажів. Їх завданням було описати персонажа, не називаючи його імені, а решта членів клубу намагалася вгадати, про кого йдеться. Ця гра дозволила не лише перевірити знання книг, але й весело провести час, обговорюючи найцікавіших літературних героїв.
Засідання пройшло у невимушеній та дружній атмосфері. Учасники не лише поділилися своїми літературними здобутками, а й відкрили для себе нові книги, які вони хочуть прочитати.
Місячник шкільного бібліотечно- інформаційного центру
Цікаво й насичено різними формами продовжує роботу місячник шкільного бібліотечно- інформаційного центру в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек" Читаюча шкільна родина- стратегічне завдання шкільної бібліотеки".
З цією метою в 2А класі( Кухарук О.В.) відбувся урок- екскурсія" Книгу відкривати- світ пізнавати".Школярі працювали над створенням аплікації"Мої улюблені казки".
Цікаво, захоплююче, неординарно пройшли "Бібліотечні мандри" в 4Б класі(Стависька Н.І.). Здобувачі освіти долучилися до створення асоціацій, акровірша" Бібліотека". Працювали над "Щоденними 5" Читання з другом", відгадували вікторину" Потяг казкарів".
Учасниками гуртка образотворчого мистецтва" Барвисті арабески"( Бояркевич А.В.) оновлено змінну виставку роботами гуртківців" Навіщо читати книги?"

Увага! З 1 жовтня по 31 жовтня проходив місячник шкільних бібліотек "Я вірю в майбутнє твоє, Україно!"
Метою проведення місячника було розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, популяризації читання, формування в здобувачів освіти національної ідентичності, любові до державної мови.
План заходів "Я вірю в майбутнє твоє, Україно!"
Відео "Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки"
Положення про ШБІЦ
Стратегія розвитку шкільного бібліотечно-інформаційного центру
Буккросинг - круговорот книг у школі
З листопада 2023 року в нашій школі стартував буккросинг. Ідея проєкту полягає в тому, що прочитавши книгу, вона передається наступному читачеві. Кожен, хто приєднався до буккросингу, повинен залишити власну книгу.
Фототека "Буккросинг"
Буктрейлер до книги Богдана Жишка "Казка про пісню"
З учнями 1-6 класів проведено бібліотечні уроки з обговорення книги випускника школи, воїна ЗСУ Богдана Жишка "Казка про пісню""
Відеоматеріал "Казка про пісню"
Шкільний бібліотечно-інформаційний центр
З 01.11. 2023 року шкільну біблотеку реорганізовано у шкільний бібліотечно-інформаційний центр, головне завдання якого визначається інформаційним забезпеченням інформаційного процесу. Розроблено положення, на підставі якого діятиме ШБІЦ, складено перспективний план розвитку на 2023-2028 рр.
Подорож у країну Читайликів
В грудні 2023 року, в рамках проведення декади школи, проведено посвяту в читачі "Подороч в країну Читайликів"з учнями 1-их класів, бібліотечні уроки, вікторини.
Свято "КНИГА - МУДРИЙ, ДОБРИЙ ДРУГ!"
Свято "КНИГА - МУДРИЙ, ДОБРИЙ ДРУГ!" відбулося у 2-их-3-іх класах приурочене Всесвітньому місячнику шкільних бібліотек. Під час цього заходу вчителями 3 класів Дашкевич Л.З. та Ставиською Н.І., було проведено цікаве і повчальне свято-вікторина "Книга – мудрий, добрий друг". Всі учасники свята мали змогу не тільки познайомитись із історією друкарства та книги України, а й взяти участь у вікторині знавців української казки, торбинці загадок, складанні прислі'їв про книгу.
І знову казка полонила маленькі дитячі серця, які так довіряють їй, люблять поринути у дивний казковий світ – мрій і думок політ.
Це маленькі третьокласники перевтілилися у казкових героїв: ніжну книжкову королеву , доброго Лікаря, дівчинку бруднулю та пошарпану книгу.
Як чудово коли всі діти були учасниками такого свята, де Книжка їх найкращий друг, змогла перетворитися із занедбаної у справжню красуню і стати йому другом.
А девізом свята був надпис:
"Книга – це мудрість століть!"



