Напередодні осінніх канікул в учнівських колективах були проведені інструктажі з техніки безпеки, обговорені правила поведінки під час канікул з використанням різноманітних форм роботи й інтерактивних вправ.
У 1А класі здобувачі освіти разом з класним керівником Дорощук М.М.мали можливість переглянути й обговорити відео "Як поводитися з незнайомими людьми",розіграти ситуативні діалоги" Що я робитиму в даній ситуації?"
Учні 5Б класу, Сарновська Н.В.переглянули відео" Мінна безпека", а 6В клас, Тимчук А.І.переглянули й обговорили відео " Правила поведінки під час осінніх канікул".
Цікаво й змістовно проведена бесіда зі здобувачами освіти 11А класу класним керівником Бояркевич А.В. з проєктуванням різних ситуацій" Мої безпечні канікули".
Учнів 1-4 класів захопила лялькова вистава за участю акторів Волинського лялькового театру" Пес Патрон рятує друзів".
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ" ОБЕРЕЖНО! ВИБУХОНЕЮЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ"
Напередодні осінніх канікул цікаво й змістовно, з використанням різноманітних інтерактивних вправ, відбулася
година спілкування у 1-А класі на тему : «Обережно! Вибухонебезпечні предмети», яку провели класний керівник Дорощук М.М та помічник учителя Семенюк Т.П.Здобувачі освіти 1А класу мали можливість переглянути й обговорити відео,а також повправлятися в грі-тренажері «Телефонуй і номер служби запамʼятай»
Участь у Всеукраїнському місячнику безпеки життєдіяльності" Увага! Діти на дорозі!"
Дорожні знаки -руху правила єдині,
Їх повинні поважати, знати всі повинні!
Наш освітній заклад взяв активну участь у Всеукраїнському місячнику безпеки життєдіяльності" Увага! Діти на дорозі!" У ході місячника в учнівських колективах відбулися години спілкування "Безпечний рух - твій вірний друг".Здобувачі освіти повторили, узагальнили знання про Правила дорожнього руху та безпечну поведінку на дорозі, розгадували кросворди,вікторини, малювали знаки, відгадували тематичні загадки та виконували інтерактивні завдання. Вихованці ГПД разом із вихователями створили книжечку щодо безпеки на дорозі.
Першокласникам запам'яталася гра- тренажер" Роблю правильний вибір" з цеглинками лего, а також колективна творча справа зі створення пам'ятки" Безпека на дорозі", руханка" Я і дорога".
Цікаво й захоплююче працювали учні других класів у групах, читали про правила дорожнього руху з "перешкодами," побували в гостях у Світлофора Моргайка.
Четвертокласники під час уроку- практикуму" Країна безпечного руху" створювали асоціативний кущ" Дорога",акровірш" Безпека", малюнок" Дорожній знак".
Учні основної школи у ході онлайн- занять, мали можливість повправлятись у дидактичних іграх" Безпека на дорозі".
Старшокласники переглянули презентації з обговоренням рольових ситуацій.
Правила користування мобільним телефоном під час війни
Вимкнути на телефоні геолокацію
Геолокація передає в мережу всі дані про твоє місцезнаходження. Чим це небезпечно? На безкоштовних картах завдяки цій функції відображається місце скупчення людей з мобільними. Цим може скористатись ворог, щоб застосувати зброю масового знищення.
Проте це не єдина небезпека від функції, оскільки служба геолокації сильно розряджає акумулятор. А ми знаємо, наскільки зараз важливо мати при собі увімкнений телефон та бути на зв’язку.
Тому ліпше вимкнути геолокацію. На Android це можна зробити через Налаштування, зайшовши у блок Особисті дані та пункт Місцезнаходження.
На IOS геолокацію можна відімкнути в меню Параметри, потім Приватність та Служби геолокації.
Не публікувати фотографій
Якщо ти побоюєшся розкривати своє місцезнаходження, то краще не публікувати фото у соцмережах та відкритих групах месенджерів.
Це важливо, оскільки якщо скачати це фото, то у його метаданих можна знайти зазначене місце, де його зробили. Професіонали знають, як це зробити за лічені хвилини.
Перенести всі фото у приховані папки
Якщо тобі хочеться зберегти найцінніші спогади у фото, то варто перенести їх у приховані папки.
На Android потрібно відкрити Галерею, натиснути на потрібний альбом та обрати Сховати.
Що ж стосується IOS, то там необхідно відкрити Фотографії, обрати знімок, натиснути Більше та Сховати.
Важливі повідомлення — лише телефоном
Якщо ти спілкуєшся з людьми, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або перебуваєш під окупацією, то краще важливі речі повідомляти телефоном.
Його прослуховування можна перевірити власноруч, а ось месенджери за законодавством повинні зберігати всю інформацію про користувачів протягом шести місяців. Тобто всі переписки можуть бути задокументовані.
Крім того, встановлення VPN не допоможе оминути цей процес, а інформація може потрапити до ворожих провайдерів.
Налаштувати видалення повідомлень
На такий крок можна піти лише тоді, коли тобі потрібно буде пройти блокпости та перевірку телефону. Будь-яке повідомлення з месенджерів буде видалятися за півхвилини.
Однак варто пам’ятати, що популярні в Україні Viber та Telegram мають частину серверів на території РФ, а всі дані можуть бути використані агресором у власних цілях.