УРОКИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В КЛАСІ БЕЗПЕКИ
  
   Упродовж тижня для здобувачів освіти початкової школи класними керівниками були проведені Уроки в Класі безпеки. Основна мета- формування у дітей культури безпечної поведінки. Під час проведених занять школярі розширювали знання про правила поведінки в школі, вдома,на вулиці, під час повітряної тривоги. Педагоги розповіли про мінну безпеку, пожежну, правила евакуації.
  Діти в інтерактивній формі засвоювали правила безпеки життєдіяльності.В ході проведених занять мали можливість ознайомитися з сімома осередками,які є в Класі безпеки:
-психологічного розвантаження;
-ігровий осередок;
-домедичної допомоги;
-пожежної безпеки;
-мінної безпеки;
-безпеки життєдіяльності;
-медіаосередок.
   З цікавістю розглядали наочні матеріали,макети, прилади, друковані матеріали, ігри, костюми.
   Діти пізнають світ і дорослішають, отримуючи новий досвід. Проте,інколи це пов'язано з ризикованою  поведінкою. Тому наш обов'язок- розповісти школярам, пояснити, навчити, як залишитися в безпеці.
Безпечне освітнє середовище 
 
 
ВІДКРИТТЯ КЛАСУ БЕЗПЕКИ
27 грудня 2024 року в межах реалізації спільного Всеукраїнського проєкту МОН України і ДСНС України у Горохівському ліцеї N2 Горохівської міської ради відбулось урочисте відкриття класу безпеки, який облаштували педагоги освітнього закладу за підтримки місцевої влади та служби з надзвичайних ситуацій.
Патріотичним флешмобом " Нескорені серця" вітали присутніх четвертокласники.За давнім українським звичаєм гостей зустрічали з хлібом на вишиваному рушникові.
Перерізати символічну стрічку й дати старт практичній дільності класу запросили Матвіюк Н.В., начальника управління освіти і науки Волинської ОДА, Безеку Р.Ю.,начальника Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області,Зінчука В.В., начальника УОКМССЗ та ОЗ Горохівської МР, Бочковського В.Д., директора Горохівського ліцею N2 Горохівської МР.
Спільну молитву та освячення здійснив митрофорний протоієрей, декан Горохівського деканату, настоятель Свято- Вознесенського храму о.Андрій Сидор.
На урочистостях були присутні Ничипорук Т.І., в.о. начальника відділу освіти Горохівської МР, Гарбар І.В., директор ЦПРПП Горохівської МР,Лисюк В.Ю.,головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Луцького районного ГУ ДСНС України у Волинській області,Кашталян Т.В.,начальник 9- ої ДПРЧ ГУ ДСНС України у Волинській області, Семенюк С.М.,фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб КУ ЦНСП Горохівської МР, Дідик О.І.,редактор газети" Горохівський вісник".
З вітальних словом до всіх присутніх звернувся директор Бочковський В.Д. У своєму виступі акцентував увагу, що створення та функціонування класу безпеки сприятиме системній підготовці учнів з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формуванню навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.Валентин Дмитрович подякував усім, хто долучився до створення
класу, хто ініціював, допомагав і підтримував.
У виступах гості Матвіюк Н.В. Безека Р.Ю. Зінчук В.В.зазначили, що новий клас посилить профілактичну роботу з
питань безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти.
Ведучі Бойко Л.О., Ютіна Л.В., Поліщук В.І.презентували навчальні осередки кабінету. Здобувачі освіти початкових класів і базової школи в ігрових формах продемонстрували знання з основ безпеки життєдіяльності, дотримання правил дорожнього руху, пожежної та протимінної безпеки, надання першої домедичної допомоги.
Під час роботи осередку психологічного розвантаження з учнями були проведені вправи, спрямовані на релаксацію.
Святкового настрою додала колядка" Нічка та ясная" у виконанні педагогів і здобувачів освіти.
На завершення заходу прозвучала пісня" Я намалюю щасливу дитину" у виконанні Дрини Емми та Анни.
Ведучі свята висловили побажання. щоб новостворений клас став місцем, де кожен набуде практичних навичок безпеки,зможе досліджувати та розвиватися.
 
"МОЇ БЕЗПЕЧНІ КАНІКУЛИ"
Напередодні осінніх канікул в учнівських колективах були проведені інструктажі з техніки безпеки, обговорені правила поведінки під час канікул з використанням різноманітних форм роботи й інтерактивних вправ.
У 1А класі здобувачі освіти разом з класним керівником Дорощук М.М.мали можливість переглянути й обговорити відео "Як поводитися з незнайомими людьми",розіграти ситуативні діалоги" Що я робитиму в даній ситуації?"
Учні 5Б класу, Сарновська Н.В.переглянули відео" Мінна безпека", а 6В клас, Тимчук А.І.переглянули й обговорили відео " Правила поведінки під час осінніх канікул".
Цікаво й змістовно проведена бесіда зі здобувачами освіти 11А класу класним керівником Бояркевич А.В. з проєктуванням різних ситуацій" Мої безпечні канікули".
Учнів 1-4 класів захопила лялькова вистава за участю акторів Волинського лялькового театру" Пес Патрон рятує друзів".
 
ДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ І ЗЛОЧИНІВ" ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА ОТОЧУЮЧИХ"
16 жовтня, у третю середу місяця, в нашому ліцеї відбувся день профілактики правопорушень і злочинів, приурочений Європейському дню протидії торгівлі людьми, який відзначається 18 жовтня. Цей день має на меті привернути увагу до проблеми, інформувати суспільство про небезпеку й допомогти виявляти та боротися з торгівлею людьми.
З цією метою в учнівських колективах відбулися профілактичні бесіди, проведені різноманітні інтерактивні вправи, використані цікаві й доступні для здобувачів освіти форми роботи.
У 5Б класі( Сарновська Н.В.) провела відкритий марафон" Проживи вільно",5А,Івасечко Т.Б.переглянули та обговорили навчальне відео.
6Б клас( Пасічник Л.А.) долучилися до обговорення теми"Торгівля людьми в сучасному світі".
У 1Б класі( Бичковська О.М.) проведена бесіда"Як поводитися з незнайомцями". Найменші здобувачі освіти мали можливість переглянути та обговорити навчальне відео.
Учні старшої школи, одинадцятикласники( Бояркевич А.В.),розв'язували можливі ситуації на тему"Торгівля людьми: реальність сьогодення".
"Круглий стіл"" Торгівля людьми: причини та наслідки" відбувся в 10А класі( Органіста Л.О.)
Учні 8А класу( Савка Л.І.) мали можливість переглянути навчальне відео з подальшим обговоренням" Що таке торгівля людьми?" В 11Б класі(Янюк Л.Б.) проведений" круглий стіл" " Я проти торгівлі людьми.Я підтримую гуманність."
Теоретичний кейс" Торгівля людьми: як захистити себе та близьких в умовах війни" був проведений класним керівником Капустинською І.В. з учнями 7А класу.
Дискусія" Торгівля людьми- соціальна проблема у воєнний час" відбулася в 9А класі( Бойко Б.Є.).
До відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми в учнівському колективі 10Б класу відбулася година спілкування"18 жовтня- Європейський день боротьби з торгівлею людьми"(кл.кер.Зінчук Г.Й.).
 
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ" ОБЕРЕЖНО! ВИБУХОНЕЮЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ"
Напередодні осінніх канікул цікаво й змістовно, з використанням різноманітних інтерактивних вправ, відбулася
година спілкування у 1-А класі на тему : «Обережно! Вибухонебезпечні предмети», яку провели класний керівник Дорощук М.М та помічник учителя Семенюк Т.П.Здобувачі освіти 1А класу мали можливість переглянути й обговорити відео,а також повправлятися в грі-тренажері «Телефонуй і номер служби запамʼятай»
 
Участь у Всеукраїнському місячнику безпеки життєдіяльності" Увага! Діти на дорозі!"
Дорожні знаки -руху правила єдині,
Їх повинні поважати, знати всі повинні!
Наш освітній заклад взяв активну участь у Всеукраїнському місячнику безпеки життєдіяльності" Увага! Діти на дорозі!" У ході місячника в учнівських колективах відбулися години спілкування "Безпечний рух - твій вірний друг".Здобувачі освіти повторили, узагальнили знання про Правила дорожнього руху та безпечну поведінку на дорозі, розгадували кросворди,вікторини, малювали знаки, відгадували тематичні загадки та виконували інтерактивні завдання. Вихованці ГПД разом із вихователями створили книжечку щодо безпеки на дорозі.
Першокласникам запам'яталася гра- тренажер" Роблю правильний вибір" з цеглинками лего, а також колективна творча справа зі створення пам'ятки" Безпека на дорозі", руханка" Я і дорога".
Цікаво й захоплююче працювали учні других класів у групах, читали про правила дорожнього руху з "перешкодами," побували в гостях у Світлофора Моргайка.
Четвертокласники під час уроку- практикуму" Країна безпечного руху" створювали асоціативний кущ" Дорога",акровірш" Безпека", малюнок" Дорожній знак".
Учні основної школи у ході онлайн- занять, мали можливість повправлятись у дидактичних іграх" Безпека на дорозі".
Старшокласники переглянули презентації з обговоренням рольових ситуацій.

План заходів місячника "Увага діти на дорозі"

Правила користування мобільним телефоном під час війни

Вимкнути на телефоні геолокацію

Геолокація передає в мережу всі дані про твоє місцезнаходження. Чим це небезпечно? На безкоштовних картах завдяки цій функції відображається місце скупчення людей з мобільними. Цим може скористатись ворог, щоб застосувати зброю масового знищення.

Проте це не єдина небезпека від функції, оскільки служба геолокації сильно розряджає акумулятор. А ми знаємо, наскільки зараз важливо мати при собі увімкнений телефон та бути на зв’язку.

Тому ліпше вимкнути геолокацію. На Android це можна зробити через Налаштування, зайшовши у блок Особисті дані та пункт Місцезнаходження.

На IOS геолокацію можна відімкнути в меню Параметри, потім Приватність та Служби геолокації.

Не публікувати фотографій

Якщо ти побоюєшся розкривати своє місцезнаходження, то краще не публікувати фото у соцмережах та відкритих групах месенджерів.

Це важливо, оскільки якщо скачати це фото, то у його метаданих можна знайти зазначене місце, де його зробили. Професіонали знають, як це зробити за лічені хвилини.

Перенести всі фото у приховані папки

Якщо тобі хочеться зберегти найцінніші спогади у фото, то варто перенести їх у приховані папки.

На Android потрібно відкрити Галерею, натиснути на потрібний альбом та обрати Сховати.

Що ж стосується IOS, то там необхідно відкрити Фотографії, обрати знімок, натиснути Більше та Сховати.

Важливі повідомлення — лише телефоном

Якщо ти спілкуєшся з людьми, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або перебуваєш під окупацією, то краще важливі речі повідомляти телефоном.

Його прослуховування можна перевірити власноруч, а ось месенджери за законодавством повинні зберігати всю інформацію про користувачів протягом шести місяців. Тобто всі переписки можуть бути задокументовані.

Крім того, встановлення VPN не допоможе оминути цей процес, а інформація може потрапити до ворожих провайдерів.

Налаштувати видалення повідомлень

На такий крок можна піти лише тоді, коли тобі потрібно буде пройти блокпости та перевірку телефону. Будь-яке повідомлення з месенджерів буде видалятися за півхвилини.

Однак варто пам’ятати, що популярні в Україні Viber та Telegram мають частину серверів на території РФ, а всі дані можуть бути використані агресором у власних цілях.